Hiába voltak már tervek a XII. kerületi önkormányzatnál, a bíróság megsemmisítette a Normafára épített sífutó- és szánkópálya engedélyeit - írja a Népszava a Védegylet Egyesület közleménye alapján. A döntést a mesterséges hó és a megvilágítás negatív környezeti hatásaival és a klimatikus viszonyokkal magyarázták.
Fizetős lesz a parkolás január 21-től a Normafánál az Eötvös út – Hegyhát út találkozásánál (a CBA mellett) induló aszfaltos parkolóban. A fizetőidőszak hétvégén és munkaszüneti napokon egyaránt a 8.00 és 20.00 óra közötti időtartamra terjed ki - olvasható a kerület honlapján.
Májusban írtunk róla, hogy a bontási munkálatok során beomlott a Böszörményi út 22. szám alatti, üresen álló, korábban irodaházként működő épület felső két emelete. A törmelékek az utcán parkoló autókban is károkat okoztak, de szerencsére senki sem sérült meg, a XII. kerületi önkormányzat gondatlan veszélyeztetés miatt ismeretlen tettes ellen feljelentést tett. Idő közben a bontási munkák folytatódhattak, és az ÉTDR-be feltöltött információk szerint a projekt július elsején megkapta az építési engedélyt - írja az Építészfórum.
A kerületi szabályozás módosítása által lehetővé válik lakó funkció kialakítása a Budakeszi és az Árnyas út kereszteződésénél álló ingatlanon, ahol évtizedek óta egy elhagyatott kórház áll - írja az Építészfórum. A változtatás célja "a városképet rontó épület hasznosíthatóságának biztosítása".
Közösségi bevonással születik újjá a Hollósy Simon utcai park és játszótér - szúrta ki a Hegyvidéki Önkormányzat honlapján az Építészfórum. A terveket a környéken élők javaslatai, észrevételei alapján alakították ki, melynek célja, hogy a 2-10 éves gyermekeket és családjukat egy kellemes, családias hangulatú, megszépített zöldfelületű játszótér várja. Az újjáépítés a héten kezdődik.
Nem lesz privatizáció, az állam él az elővásárlási jogával és megvásárolja a fővárostól a XII. kerületi Haggenmacher-villát - osztotta meg Fürjes Balázs, közösségi oldalán. Az állam az épületért 508 millió forintot fizet.
Viszonylag ritkán fordul elő, hogy a budai kerületek magasabban fekvő részein száz lakásosnál nagyobb társasház épüljön. Ezúttal azonban úgy tűnik, sor kerülhet erre, ugyanis egy XII. kerületi, eddig parkolóként működő foghíjtelken megjelentek az első építkezésre utaló jelek.
A XII. kerület viszonylag belső részében, a János-kórháztól nem messze lévő zöldterületen, a Virányos úton építhetnek egy új lakóparkot, amennyiben az elkészült tervek alapján az önkormányzat megadja a szükséges engedélyeket - írja az index.hu.
Buda jellemzően értékálló területnek számít, annak is leginkább a belsőbb részei. Alapvetően mindig megvolt, és vélhetően meg is lesz az ottani lakások kereslete, amit a keresett kerületeket vizsgáló statisztikák is rendre megerősítenek. Az olyan befektetők tehát, akik számára nem is annyira a rövid távú magas hozamok, mind inkább a hosszú távú kiszámíthatóság a fontos, előnyben részesíthetik a területet. A budai kerületek között is akadnak azonban különbségek abban, hogy mennyire számítanak jó befektetésnek. Elsősorban a belvároshoz legközelebb eső, vagy még szintén könnyű elérhetőséget biztosító, de megfelelő zöldkörnyezettel rendelkező területek lehetnek a befektetők legnépszerűbb célpontjai.
Az új építésű lakások árai láttán sokakban felmerül a kérdés, hogy ki tudja ezt megfizetni és egyáltalán miért kerülnek ennyibe, ami különösen az olyan magas presztízsű lakások esetén szembetűnő, ahol még a jó elhelyezkedés is drágítja a beruházást. Hogy mik ezek a tényezők, amik hatására az egymillió forint feletti négyzetméterárak sem ritkák, a XII. kerület példáján keresztül néztük meg.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Trump nagyon ki akar egyezni a húszikkal.
Hatalmas vállalat jöhet létre.
Kilépünk az összeszerelő-üzem szerepből?
Hétvégén tartják az elnökválasztás második fordulóját.
A WTS szakértőivel beszélgettünk.